Ukázka z výstavy: Parno Gras - Nihad Nino Pušija
Ukázka z výstavy: Parno Gras - Nihad Nino Pušija
Ukázka ze stálé expozice: Příběh Romů
Ukázka ze stálé expozice: Příběh Romů
Bez nenávisti? Hate Free?
Bez nenávisti? Hate Free?
Mezinárodní setkání romských umělců ze zemí Visegrádu v Muzeu romské kultury
Mezinárodní setkání romských umělců ze zemí Visegrádu v Muzeu romské kultury

Muzeum romské kultury

“Jsme prostorem pro setkávání kultur. Uchováváme doklady romské historie jako součást evropského dědictví. Vychováváme mladou generaci k toleranci a interkulturnímu myšlení. Přispíváme k boji proti xenofobii a rasismu. Otevíráme cestu ke kořenům romské identity. To vše děláme pro vzájemné porozumění. Pro dialog kultur. Pro nás.”

 

Muzeum Mapa

Otevírací doba a vstupné Stálá expozice Příběh Romů

 

 

Aktuality

Umělecké sympozium je v plném proudu!

Umělecké sympozium již začalo! Včera jsme přivítali umělce v muzeu a dnes už vše jede naplno. Umělci tvoří a někteří se účastní kurzu kresby s Robertem Gabrisem. Podívejte se na krátkou fotoreport Číst celé »

Medailonky umělců na Uměleckém sympoziu

Ještě neznáte umělce, kteří už v neděli přijedou na Sympozium do Brna? Podívejte se na krátké medailonky. Robert Gabris (*1986, Hnusta, SK) Navštěvoval Vysokou školu výtvarného umění v Trenčíně, Číst celé »

Literární soutěž pro děti s časopisem Kamarádi

Zapojte se do literární soutěže pro děti s časopisem Kamáradi, se kterým naše muzeum spolupracuje. Příspěvky v romštině jsou srdečně vítány! Číst celé »

Nové unikáty ve sbírkách MRK

MUZEUM ROMSKÉ KULTURY Získali jsme další unikáty…  Fond sbírkových předmětů Muzea romské kultury se neustále zvětšuje. Šperky, obrazy, kostýmy, hudební nástroje či předměty každodenní potřeby. D Číst celé »

Setkání s ministrem kultury Daniel Hermanem v MRK

Srdečně zveme veřejnost na mimořádné setkání s ministrem kultury panem Danielem Hermanem do Muzea romské kultury (Bratislavská 67) ve čtvrtek 24. 8. 2017. Od 16 hodin v přednáškovém sále pan ministr o Číst celé »

Romská pouť 16. 9. 2017 – Svatý Kopeček

Srdečně Vás zveme na 19. ročník Romské pouti, která se bude konat v sobotu dne 16. září 2017 na Svatém Kopečku u Olomouce. Akci pořádá Charita Olomouc tradičně od roku 1998. Romové se zde mohou každor Číst celé »

Archiv událostí