Výstava Bez nenávisti? / Hate Free?
Výstava Bez nenávisti? / Hate Free?
Ukázka ze stálé expozice / Příběh Romů
Ukázka ze stálé expozice / Příběh Romů

OTEVÍRACÍ DOBA A VSTUPNÉ Stálá expozice Příběh Romů

Aktuality

Místo pro Váš názor

Na webu jsme spustili diskuzi, která se zabývá rolí, formou i podobou památníku v Letech u Písku. Pošlete prosím svůj názor na e-mail sekretariat@rommuz.cz. Především nás zajímá váš postoj k násled Číst celé »

Omezený vstup do výstavy

Zítra 13. 2. bude z provozních důvodů během celého dne omezený přístup do části přechodné výstavy HateFree / Bez nenávisti? a to kvůli konání přednášky Pavel Karous: Anti-Fascist Art. Vstup na výstav Číst celé »

Zemřel sochař Eduard Oláh.

S lítostí oznamujeme, že zemřel sochař Eduard Oláh, autor památníku romským obětem nacismu v Hodoníně u Kunštátu. V roce 1977 byl poprvé odhalen památník romským obětem koncentračního tábora v Hodo Číst celé »

Pietní akt – připomínka obětí genocidy Romů

Ve středu 7. 3. 2018 proběhne v Muzeu romské kultury Pietní akt - připomínka obětí genocidy Romů v období druhé světové války. V roce 2018 si připomínáme 75. výročí zahájení transportů evropských R Číst celé »

Pavel Karous: Anti-fascist art

Přednáška Pavla Karouse je věnována historii i současnosti angažovaného umění proti fašistickým a nacistickým ideologiím na Slovenské a České scéně. Presentace spojená s diskuzí by se měla zabýv Číst celé »

Vyjádření MRK k výrokům p. Tomia Okamury ze dne 27. 1. 2018

Muzeum romské kultury cítí povinnost se vyjádřit k výrokům pana Tomia Okamury, které zazněly dne 27. ledna 2018 v rozhovoru s Daniela Drtinová pro DVTV. Považujeme za naši povinnost poukázat na to, Číst celé »

Důstojnost pro Lety

Srdečně Vás zveme na slavnostní podepsání Memoranda o porozumění mezi Evropským občanským hnutím proti rasismu/ EGAM a Muzeem romské kultury v Brně. Instituce se zavazují ke spolupráci při definování Číst celé »

Nesmíme zapomenout

Yelena Killina, stážistka Media Voice, napsala krátký článek s názvem Not to be Forgotten: Lety u Písku. Text vznikl ve spolupráci s historikem Muzea romské kultury, Dušanem Slačkou. Celý text nale Číst celé »

Památník v Hodoníně u Kunštátu pod správou MRK

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 převezme Muzeum romské kultury areál Památníku v Hodoníně u Kunštátu od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Stane se tak správcem areálu a bude mít na starosti Číst celé »

Archiv událostí