Výtvarná dílna v Muzeu a tvorba barevných mozaik
Výtvarná dílna v Muzeu a tvorba barevných mozaik
Průvod souboru Kesaj čhave
Průvod souboru Kesaj čhave

Muzeum romské kultury

“Jsme prostorem pro setkávání kultur. Uchováváme doklady romské historie jako součást evropského dědictví. Vychováváme mladou generaci k toleranci a interkulturnímu myšlení. Přispíváme k boji proti xenofobii a rasismu. Otevíráme cestu ke kořenům romské identity. To vše děláme pro vzájemné porozumění. Pro dialog kultur. Pro nás.”

 

Muzeum Mapa

Otevírací doba a vstupné Stálá expozice Příběh Romů

 

 

Aktuality

Divadelní představení “Cikánský boxer” na cestách

27. červenec v 19:30 v Divadle v Celetné v Praze 30. červenec v 19:00 na Letní filmové škole v Uherském Hradišti Monodrama o bývalém boxerovi, jemuž se vzpomínka dere do srdce, to se zmenšuje a sn Číst celé »

Závěrečná besídka pro děti z dětského muzejního klubu.

Ve středu 29. června proběhla v Muzeu romské kultury besídka pro děti z dětského muzejního klubu a jejich rodiče. Na děti, které po celý školní rok pilně docházely na doučování, čekala mnohá překvapen Číst celé »

Během státních svátků zůstává muzeum otevřeno.

Během státních svátků ve dnech 5. a 6. 7. zůstává Muzeum romské kultury otevřeno. Kromě stálé expozice Příběh Romů můžete shlédnout výstavu Smoky Pictures nizozemského umělce Rona Glasbeeka.   Číst celé »

Nedělní dílna k výstavě Smoky Pictures s jejím autorem

Nedělní dílna se tentokrát ponese v duchu hudby – společně s autorem obrazů ve výstavě Smoky Pictures, Ronem Glasbeekem z Nizozemí, totiž budeme portrétovat romské muzikanty! Přijďte se podívat a třeb Číst celé »

Archiv událostí