Šperk z dílny Moniky Vontszemu, úspěšné romské designérky.
Šperk z dílny Moniky Vontszemu, úspěšné romské designérky.

Muzeum romské kultury

“Jsme prostorem pro setkávání kultur. Uchováváme doklady romské historie jako součást evropského dědictví. Vychováváme mladou generaci k toleranci a interkulturnímu myšlení. Přispíváme k boji proti xenofobii a rasismu. Otevíráme cestu ke kořenům romské identity. To vše děláme pro vzájemné porozumění. Pro dialog kultur. Pro nás.”

 

Muzeum Mapa

Otevírací doba a vstupné Stálá expozice Příběh Romů

 

 

Aktuality

Blíží se zahájení výstavy Poklad Romů / Amare somnaka / Tajemství romského šperku.

Připravujeme pro Vás unikátní výstavu Poklad Romů / Amare somnaka. Vůbec poprvé budou k vidění na jednom místě jak historické unikáty ze zlata a stříbra, tak i šperky současných romských designérů. Číst celé »

Výběr fotografií z nedělního Pietního shromáždění v Hodoníně u Kunštátu

Děkujeme všem, kteří se spolu s námi zúčastnili Pietního shromáždění k uctění památky obětí holocaustu Romů. Pietní akt proběhl jako připomínka 21. srpna 1943, kdy byl z tzv. cikánského tábora v Hodon Číst celé »

Pietní shromáždění k uctění památky obětí holocaustu Romů

21. srpna 1943 byl z tzv. cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu vypraven nejpočetnější transport romských vězňů do vyhlazovacího koncentračního tábora Auschwitz II-Birkenau. Většina můžů, žen a dětí Číst celé »

Filmový večer: Čarovné oči s hudebním doprovodem The Harmonic Play

16. 8. 21:00 hod. Letní kino Brno - Střed, Dominikánská 2 Přijďte si zpříjemnit letní večer promítáním němého filmu Čarovné oči, které proběhne za doprovodu romské jazzové kapely The Harmonic Play. Číst celé »

Archiv událostí