Ukázka ze stálé expozice: Příběh Romů
Ukázka ze stálé expozice: Příběh Romů
Bez nenávisti? Hate Free?
Bez nenávisti? Hate Free?
Ozvěny Romfestu - pamětnický hudební večer 25.10.
Ozvěny Romfestu - pamětnický hudební večer 25.10.
Výstava romského umění v Místodržitelském paláci ve spolupráci MRK a MG <br />
3.11 - 28 .1. 2018
Výstava romského umění v Místodržitelském paláci ve spolupráci MRK a MG
3.11 - 28 .1. 2018

Muzeum romské kultury

“Jsme prostorem pro setkávání kultur. Uchováváme doklady romské historie jako součást evropského dědictví. Vychováváme mladou generaci k toleranci a interkulturnímu myšlení. Přispíváme k boji proti xenofobii a rasismu. Otevíráme cestu ke kořenům romské identity. To vše děláme pro vzájemné porozumění. Pro dialog kultur. Pro nás.”

 

Muzeum Mapa

Otevírací doba a vstupné Stálá expozice Příběh Romů

 

 

Aktuality

Tiskové prohlášení Muzea romské kultury ohledně výkupu vepřína

Tiskové prohlášení Muzea romské kultury "Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace, reaguje na výzvy sdružení Konexe a dalších aktivistů a projevené obavy ze skutečnosti, že smlouva o vý Číst celé »

Vernisáž Bez nenávisti? HateFree? 12. 10. v 17 hodin

Již dnes vernisáž nové výstavy Bez nenávisti? HateFree?  Všechno už vypuklo! Ráno proběhla snídaně s novináři, kde byla prezentována výstava a její základní koncept. Své myšlenky i jednotlivé díla př Číst celé »

Volný vstup do Muzea v Den vzniku samostatného Československého státu

Máme výjimečně otevřeno i v sobotu a to na státní svátek na Den vzniku samostatného Československého státu 28. října 2017 od 10 do 18 hodin a vstup je do všech expozic zdarma. Přijďte se podívat k Číst celé »

Kolokvium „Podpora a motivace ke vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí a mládeže“

  Muzeum romské kultury Vás srdečně zve na kolokvium „Podpora a motivace ke vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí a mládeže“   Záměrem setkání je prezentace různých přístupů práce Číst celé »

Ozvěny Romfestu 25. 10.

  Ozvěny Romfestu - filmový a hudební večer nejen pro pamětníky 25. 10. 2017 v 18 hodin v Muzeu romské kultury Na pamětnickém večeru si připomeneme I. ročník festivalu Romfest, kte Číst celé »

Bez nenávisti? HateFree?

Srdečně zveme na vernisáž výstavy Bez nenávisti? HateFree? 12. 10. 2017 od 17 hodin v Muzeu romské kultury. Koncepce výstavy vychází z přesvědčení, že neutěšené postavení romské menšiny v naší spol Číst celé »

Archiv událostí