Výtvarná dílna v Muzeu a tvorba barevných mozaik
Výtvarná dílna v Muzeu a tvorba barevných mozaik
Průvod souboru Kesaj čhave
Průvod souboru Kesaj čhave

Muzeum romské kultury

“Jsme prostorem pro setkávání kultur. Uchováváme doklady romské historie jako součást evropského dědictví. Vychováváme mladou generaci k toleranci a interkulturnímu myšlení. Přispíváme k boji proti xenofobii a rasismu. Otevíráme cestu ke kořenům romské identity. To vše děláme pro vzájemné porozumění. Pro dialog kultur. Pro nás.”

OTEVÍRACÍ DOBA BĚHEM SVÁTKŮ:

1.5. ZAVŘENO 

8.5. OTEVŘENO

Muzeum Mapa

Otevírací doba a vstupné Stálá expozice Příběh Romů

FB_851x315_2

 

Aktuality

Jom ha-šoa 5. května 2016 v Brně

Jom ha-šoa - Den vzpomínání na oběti holocaustu, letos připadá na čtvrtek 5. května. Institut Terezínské iniciativy ve spolupráci s regionálními partnery pořádá 11. ročník veřejného čtení jmen obětí h Číst celé »

Stáž v Muzeu romské kultury / léto – podzim 2016

Pro koho je stáž určená Pro romské studenty a absolventy vysokých škol Náplň stáže Pomoc odborným pracovníkům muzea při jejich práci Přímý kontakt s návštěvníky muzea – provádění expozic Číst celé »

Hledáme pracovníka vztahů s veřejností

Pracovník Oddělení vztahů s veřejností   Muzeum romské kultury s. p. o. hledá na celý úvazek (nebo 0,75) pracovníka Oddělení vztahů s veřejností. Nástup: 1. 7. 2016, po dohodě i dřív. Náplň práce: Číst celé »

Volná místa na Cikánského boxera 4. a 20. května

Rádi byste zpestřili žákům a studentům výuku divadelním představením? Rike Reiniger: Cikánský boxer Studio dramatické výchovy Labyrint, Švermova 19, Brno-Bohunice Středa 4. května, pátek 20. květ Číst celé »

Hledáme etnomuzikologa, audiodumentátora

Výběrové řízení na pozici odborný pracovník – etnomuzikolog, audiodokumentátor Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace, vypisuje výběrové řízení na pozici odborný pracovník – etnomuzik Číst celé »

Divadelní představení Cikánský boxer s diváckými dílnami

středy 20. dubna / 27. dubna / 4. května, pátek 20. května, vždy v čase 10 - 12 hod. Studio dramatické výchovy Labyrint, Švermova 19, Brno-Bohunice Monodrama vychází ze skutečného příběhu boxers Číst celé »

Archiv událostí