Výstava Bez nenávisti? Hate Free?
Výstava Bez nenávisti? Hate Free?
25. 1. - 25. 2. 2018 - sídlo Veřejné ochránkyně práv, Údolní 39
25. 1. - 25. 2. 2018 - sídlo Veřejné ochránkyně práv, Údolní 39
3.11 - 28. 1. 2018 - Místodržitelský palác, Moravská galerie
3.11 - 28. 1. 2018 - Místodržitelský palác, Moravská galerie
Ukázka ze stálé expozice: Příběh Romů
Ukázka ze stálé expozice: Příběh Romů

Jsme prostorem pro setkávání kultur. Uchováváme doklady romské historie jako součást evropského dědictví. Vychováváme mladou generaci k toleranci a interkulturnímu myšlení. Přispíváme k boji proti xenofobii a rasismu. Otevíráme cestu ke kořenům romské identity. To vše děláme pro vzájemné porozumění. Pro dialog kultur. Pro nás.

Muzeum Mapa

Otevírací doba a vstupné Stálá expozice Příběh Romů

Aktuality

Nesmíme zapomenout

Yelena Killina, stážistka Media Voice, napsala krátký článek s názvem Not to be Forgotten: Lety u Písku. Text vznikl ve spolupráci s historikem Muzea romské kultury, Dušanem Slačkou. Celý text nale Číst celé »

Památník v Hodoníně u Kunštátu pod správou MRK

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 převezme Muzeum romské kultury areál Památníku v Hodoníně u Kunštátu od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Stane se tak správcem areálu a bude mít na starosti Číst celé »

Univerzitní prostředí pro všechny

Chceš studovat na univerzitě? Masarykova univerzita v Brně se rozhodla otevřít univerzitní prostředí pro všechny. Chceme podpořit romské studenty a studentky ve vysokoškolském studiu. Přijď se infor Číst celé »

Výklad pravidel romského pravopisu online

Pale phučas savorendar ko pisinen romanes!!! Všem učitelům, redaktorům, pisatelům a jiným uživatelům psané romštiny v České i Slovenské republice!!! Seminář romistiky Filozofické fakulty Univerz Číst celé »

Muzeum romské kultury – správce památníků holokaustu Romů

Tisková zpráva ze dne 9. ledna 2018 Od 1. 1. 2018 se Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace, stává oficiálním správcem památníků obětem romského holokaustu na místech někdejších p Číst celé »

Romistika na FF UK

Po dvou letech se otevírá obor Romistika na FF UK! O studiu Romistiky se můžete přijít informovat v 10 - 11 hod do místnosti č. 209 FF UK v rámci Dnu otevřených dveří v sobotu 13. ledna. Můžete se Číst celé »

Romano voďi o výstavě Vesmír je černý

Ještě jeden krátký článek s fotografickou dokumentací výstavy O kosmos hino kalo/ Vesmír je černý z prosincového čísla časopisu Romano voďi. 🌑💫 Nezapomeňte si poznamenat datum 24. 1. 2018, kdy prob Číst celé »

Angažované vyšívání a výroba placek pro malé i velké

V neděli 14. ledna od 15h proběhne dílna Angažované vyšívání a výroba placek pro malé i velké. Baví vás vyšívání křížkovým stehem, svěřujete plátnu své myšlenky a uvítáte společnost? Nebo si to tep Číst celé »

Setkání u kulatého stolu s Magdou Fabianczyk a Angelou Mirgou

Ve neděli 18. února od 15h proběhne v rámci doprovodného programu k výstavě Bez nenávisti? / HateFree? Setkání u kulatého stolu s vystavujícími autorkami Magdou Fabianczyk a Angelou Mirgou, Bytom (PL) Číst celé »

Archiv událostí