Knihovna

Katalog online

Pro vyhledávání v publikacích použijte náš on-line katalog

On-line katalog

ON-LINE KATALOG KNIHOVNY A MOŽNOSTI PREZENČNÍCH VÝPŮJČEK

Objednávání periodik, knih i separátů k prezenčnímu studiu je možné pouze elektronicky – na základě předchozí registrace.

I nezaregistrovaný čtenář může prohlížet databázi knihovny MRK on-line. Registrační poplatek je v naší knihovně 0,- Kč.

První návštěva knihovny a registrace čtenáře:

Zájemce o služby knihovny vyplní žádanku. Žádanku lze vyplnit elektronicky a poslat e-mailem spolu s první objednávkou návštěvy knihovny. Žádanku lze vyplnit také písemně přímo v knihovně. Při své první návštěvě čtenář žádanku podepíše a obdrží osobní kód a PIN.

Nezaregistrovaný čtenář si může před svou první návštěvou knihovny objednat tituly formou e-mailu či telefonu ( prakticky tak, ze z on-line katalogu vypíše název a přírůstkové číslo publikace). Takováto objednávka bude knihovníkem akceptována, ale knihy budou čtenáři fyzicky vydány až po jeho osobní registraci.

Systematicky budovaná knihovna Muzea romské kultury má při naplňování poslání muzea u české společnosti podstatnou úlohu.

Jedinečnost v Evropě si získala svým unikátním souborem knih a periodik. Knihovna Muzea romské kultury shromažďuje romskou a romistickou literaturu, která vyšla v češtině, romštině i v dalších světových jazycích. V současné době má ve fondu téměř 6000 knihovních jednotek, včetně periodik. V knihovně naleznete knihy mapující historii, kulturu, umění a životní styl Romů v ČR i ve světě, dále pak romskou poezii, pohádky, prózu, písňové texty, odborné studie i diplomové práce. Knihovna odebírá vybraná romská periodika, vycházející v Čechách i v zahraničí.
Otevírací doba knihovny a kontakt – viz prosím níže:

Odpovědný pracovník: Mgr. Milada Závodská, Ph. D.

e-mail: knihovna@rommuz.cz
Tel.: +420 545 211 411

Veškerá literatura se v Knihovně MRK půjčuje pouze prezenčně.
Určité konkrétní tituly lze po domluvě s knihovnici zapůjčit absenčně.

Pro prezenční studium je čtenářům k dispozici naše studovna.

 

 Otevírací doba studovny:

Pondělí 10:00 13:00
Úterý 10:00 13:00
Středa 13:00 18:00
Čtvrtek 13:00 18:00
Pátek zavřeno