Knihovna

Katalog online

Pro vyhledávání v publikacích použijte náš on-line katalog

On-line katalog

ON-LINE KATALOG KNIHOVNY A MOŽNOSTI PREZENČNÍCH VÝPŮJČEK

Objednávání periodik, knih i separátů k prezenčnímu studiu je možné pouze elektronicky – na základě předchozí registrace.

I nezaregistrovaný čtenář může prohlížet databázi knihovny MRK on-line. Registrační poplatek je v naší knihovně 0,- Kč.

První návštěva knihovny a registrace čtenáře:

Zájemce o služby knihovny vyplní žádanku. Žádanku lze vyplnit elektronicky a poslat e-mailem spolu s první objednávkou návštěvy knihovny. Žádanku lze vyplnit také písemně přímo v knihovně. Při své první návštěvě čtenář žádanku podepíše a obdrží osobní kód a PIN.

Nezaregistrovaný čtenář si může před svou první návštěvou knihovny objednat tituly formou e-mailu či telefonu ( prakticky tak, ze z on-line katalogu vypíše název a přírůstkové číslo publikace). Takováto objednávka bude knihovníkem akceptována, ale knihy budou čtenáři fyzicky vydány až po jeho osobní registraci.

Dne 23. 2. 2017 bude knihovna uzavřena. Našim čtenářům se omlouváme.

Systematicky budovaná knihovna Muzea romské kultury má při naplňování poslání muzea u české společnosti podstatnou úlohu.

Jedinečnost v Evropě si získala svým unikátním souborem knih a periodik. Knihovna Muzea romské kultury shromažďuje romskou a romistickou literaturu, která vyšla v češtině, romštině i v dalších světových jazycích. V současné době má ve fondu téměř 6000 knihovních jednotek, včetně periodik. V knihovně naleznete knihy mapující historii, kulturu, umění a životní styl Romů v ČR i ve světě, dále pak romskou poezii, pohádky, prózu, písňové texty, odborné studie i diplomové práce. Knihovna odebírá vybraná romská periodika, vycházející v Čechách i v zahraničí.
Otevírací doba knihovny a kontakt – viz prosím níže:

Odpovědný pracovník: Mgr. Milada Závodská, Ph. D.

e-mail: knihovna@rommuz.cz
Tel.: +420 545 211 411

Veškerá literatura se v Knihovně MRK půjčuje pouze prezenčně.
Určité konkrétní tituly lze po domluvě s knihovnici zapůjčit absenčně.

Pro prezenční studium je čtenářům k dispozici naše studovna.

 

 Otevírací doba studovny:

Pondělí 10:00 13:00
Úterý 10:00 13:00
Středa 13:00 18:00
Čtvrtek 13:00 18:00
Pátek zavřeno