Aktuality

Čtení z knihy Matéa Maximoffa a křest bulletinu MRK 7.12.

Srdečně zveme na Čtení z díla Matéa Maximoffa Sudba ursitorů a křest 25. Bulletinu Muzea romské kultury ve čtvrtek 7. prosince v 17 hodin v prostoru knihkupectví Art Map v Místodržitelském paláci na M Číst celé »

17. 11. Muzeum je otevřeno

I ve svátek 17. 11. 2017 je Muzeum romské kultury otevřeno od 10 do 18 hodin. Srdečně zveme na prohlídku stálé expozice Příběh Romů a přechodné výstavy HateFree? Bez nenávisti? [caption id="atta Číst celé »

Mezipatra – Queer Gypsy 15.11.2017 v 18:00

Diskuze se věnuje tabuizovanému tématu romské LGBT komunity, které se stává čím dál aktuálnějším. Současně reaguje na události a situace, kdy jsou jedinci z romské komunity odsuzováni nejen v rámc Číst celé »

Komentovaná prohlídka Vesmír je černý

8. listopadu v 17 hodin v Místodržitelském paláci, Moravské náměstí 1a. Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou Ladislavou Gažiovou. Pohled Ladislavy Gažiové na chronologický příběh romského Číst celé »

Vesmír je černý // O kosmos hino kalo – fotoreportáž

Podívejte se na fotoreportáž ze včerejší tiskové konference a komentované prohlídky výstavy Vesmír je černý// O kosmos hino kalo, kterou realizuje Moravská galerie a Muzeum romské kultury. Děkujeme Číst celé »

Vesmír je černý / O kosmos hino kalo / The Universe is black

Srdečně zveme na slavnostní zahájení výstavy Vesmír je černý, kterou pořádá Moravská galerie v Brně společně s Muzeem romské kultury. Výstava reflektující současné romské umění bude zahájena v Míst Číst celé »

Archiv událostí