Archiv událostí

Výklad pravidel romského pravopisu online

Pale phučas savorendar ko pisinen romanes!!! Všem učitelům, redaktorům, pisatelům a jiným uživatelům psané romštiny v České i Slovenské republice!!! Seminář romistiky Filozofické fakulty Univerz Číst celé »

Muzeum romské kultury – správce památníků holokaustu Romů

Tisková zpráva ze dne 9. ledna 2018 Od 1. 1. 2018 se Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace, stává oficiálním správcem památníků obětem romského holokaustu na místech někdejších p Číst celé »

Romistika na FF UK

Po dvou letech se otevírá obor Romistika na FF UK! O studiu Romistiky se můžete přijít informovat v 10 - 11 hod do místnosti č. 209 FF UK v rámci Dnu otevřených dveří v sobotu 13. ledna. Můžete se Číst celé »

Romano voďi o výstavě Vesmír je černý

Ještě jeden krátký článek s fotografickou dokumentací výstavy O kosmos hino kalo/ Vesmír je černý z prosincového čísla časopisu Romano voďi. ?? Nezapomeňte si poznamenat datum 24. 1. 2018, kdy prob Číst celé »

Angažované vyšívání a výroba placek pro malé i velké

V neděli 14. ledna od 15h proběhne dílna Angažované vyšívání a výroba placek pro malé i velké. Baví vás vyšívání křížkovým stehem, svěřujete plátnu své myšlenky a uvítáte společnost? Nebo si to tep Číst celé »

Setkání u kulatého stolu s Magdou Fabianczyk a Angelou Mirgou

Ve neděli 18. února od 15h proběhne v rámci doprovodného programu k výstavě Bez nenávisti? / HateFree? Setkání u kulatého stolu s vystavujícími autorkami Magdou Fabianczyk a Angelou Mirgou, Bytom (PL) Číst celé »

Komentovaná prohlídka: Bez nenávisti? / HateFree?

Ve čtvrtek 1. února od 16h proběhne komentovaná prohlídka výstavy Bez nenávisti? / HateFree? s její kurátorkou Zuzanou Štefkovou. Vstupné: zdarma v ceně vstupného na výstavu. Bez nenávisti? / Ha Číst celé »

O kosmos hino kalo v art+antiques

V aktuálním čísle časopisu art+antiques naleznete článek věnovaný výstavě O kosmos hino kalo/ Vesmír je černý, která je až do 28.1. 2018 k vidění v Místodržitelském paláci v Moravská galerie v Brně. ? Číst celé »

Volná místa v MRK

Muzeum romské kultury vyhlašuje výběrová řízení na obsazení následujících pracovních pozic: • Investiční technik (Památník Hodonín a KP Lety) • Zakázkář pro Památník Lety u Písku a KP Hodonín u Ku Číst celé »

Úmrtí pana profesora Ctibora Nečase

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dne 19. prosince 2017 zemřel ve věku 84 let pan prof. PhDr. Ctibor Nečas, DrSc., emeritní profesor Masarykovy univerzity, průkopník bádání o historii romsk Číst celé »

Miranda – romský holocaust 24.1.

Srdečně zveme na výstavu Miranda - romský holokaust (25.1 - 25. 2. 2018) Světově jedinečná expozice, která vznikla ve Finsku „Miranda  - cikánský holokaust“ se dostává i do České Republiky jako sou Číst celé »

Divadlo Líšeň – Hygiena krve 22.1. v 19 hodin

Hygiena krve 22. ledna v 19 hodin na Sklepní scéně Divadla Husa na provázku Hra brněnského divadla Líšeň je inspirována svědectvími a vzpomínkami přeživších holocaustu, ale také dobovými dokumen Číst celé »