Archiv událostí

2. 8. Památný den romského holocaustu

2 .srpen – památný den romského holocaustu V noci z 2. na 3. srpna 1944 nacisté zlikvidovali tzv. cikánský rodinný tábor, který byl součástí koncentračního tábora Auschwitz – Birkenau. Z Číst celé »

Konference Olašských Romů a romských aktivistů

Dne 7. 7. 2017, se v brněnském hotelu Boby Centrum uskutečnila významná konference. Setkali se zde Olašští Romové a romští aktivisté z Čech, Slovenska a Polska ale i z daleké Velké Británie. Akce se u Číst celé »

Otevírací doba 6. a 7. 7

Už máte plán na volné dny v červenci? Navštivte naše expozice v muzeu! Potom si můžete dát kafe v kavárně BENG! a posadit se na dvorku. Máme otevřeno v oba státní svátky. 6. července 10 - 18 ho Číst celé »

Úmrtí slavné šperkařky Rosy Taikon

Mi del o Del la(ke) loki phuv! Zemřela šperkařka Rosa Taikon (30. 7. 1926 - 1. 6. 2017, Švédsko) 1.6. zemřela ve věku 90 let významná romská šperkařka Rosa Taikon ze Švédska, která proslula svými s Číst celé »

Ocenění Radka Bangy cenou Františka Kriegla za odvážný občanský postoj

Ve středu 31.5. převzal Radek Banga cenu Františka Kriegla za odvážný občanský postoj. Ocenění se týká jeho protestu při loňském vyhlašování Českých slavíků, kdy se Radek Banga postavil proti fašisti Číst celé »

Filmový večer Tulakóna 15/6 v Café Bar Scala

Ve čtvrtek 15.6 od 18:30 máte jedinečnou příležitost zhlédnout film Tulakóna. Jedná se o naprostý unikát v historii československé kinematografie. Vznikl v letech 1985-7 jako televizní snímek natočený Číst celé »

Ghettofest 10/6 poloviční vstupné do muzea

Během tradičního pouličního festivalu Ghettofest je muzeum otevřené od 10 do 18 hodin za poloviční vstupné. Nabízíme bohatý doprovodný program: 10 hodin - taneční workshop Veroniky Kačo, v přípa Číst celé »

Koncert Milana Horvátha a jeho cimbálové kapely v Meeting Point 24/5 v 19:00

Srdečně zveme na koncert Milana Horvátha a jeho cimbálové kapely, který se uskuteční v rámci festivalu Meeting Brno a akce Šalina Music Tour na Meeting Point na Moravském náměstí. Koncert začíná v Číst celé »

Čtení Kateřiny Dubské 23.5. v 17 hodin

Srdečně zveme na autorské čtení spojené s besedou a autogramiádou paní Kateřiny Dubské. Bude číst z nové knihy Malé zázraky vydané nakladatelstvím Jota. Kniha tvoří závěrečnou část volné trilogie ( Číst celé »

Diskuze o kultuře jako prostředku integrace 24/5 17:00

  Ve středu / 24. 5. 2017 17:00 na Meeting Point na Moravském náměstí na diskuzi o kultuře jako o prostředku integrace, kde vystoupí: Jana Horváthová - ředitelka Muzea romské kultury Zuz Číst celé »

Meeting Brno – Šalina Music Tour

Muzeum romské kultury se zapojuje do festivalu Meeting Brno a do projektu ŠALINA MUSIC TOUR. 24.5. od 19 h Cimbálová muzika Milana Horvátha -  Meeting Brno Point, Moravské náměstí Legendárn Číst celé »

Muzejní noc 20.5.

O Brněnské muzejní noci, která se letos odehraje 20. května, vás zveme do Muzea romské kultury. Náš pestrý program osloví návštěvníky všech věkových kategorií. Nechoďte spát, přijďte do Muzea romsk Číst celé »