Archiv událostí

Fotografický workshop s Ninem Nihadem Pušijou

Hledáme účastníky z ČR a z Německa pro workshopy fotografa Nihada Nina Pušiji, které se uskuteční v Muzeu romské kultury jako doprovodný program k výstavě Parno Gras ve dvou termínech: 1. termín: 1 Číst celé »

Jom ha šoa

JOM HA ŠOA 2017 Letošní veřejné čtení jmen obětí holocaustu proběhne v pondělí 24. dubna 2017 a uskuteční se v 13 českých a moravských městech. Jedním z nich je již tradičně Brno. Každý, kdo při Číst celé »

Kolokvium a debata o genocidě Romů a její připomínce

Ve středu 5. dubna proběhlo v Muzeu romské kultury odborné kolokvium na téma Genocida Romů v období druhé světové války, tzv. cikánský tábor v Letech u Písku a současný společenský a odborný diskurz. Číst celé »

Začal Týden romské kultury

V Lužánkách jsme oficiálně začali Týden romské kultury, první den proběhlo slavnostní vázání stužek na strom Tolerance, přednes romské hymny Dželem, dželem a také taneční vystoupení a hudební vystoupe Číst celé »

Týden romské kultury

Od 3. dubna startuje v Brně Týden romské kultury plný zajímavých akcí. Každý den je z čeho vybírat, programy pro děti i dospělé, pro širokou veřejnost. Určitě přijďte! Číst celé »

Prohlídky v angličtině a maďarštině

Nově nabízíme prohlídky v angličtině i maďarštině. Hungarian language guided tours in the Museum of Romani Culture Číst celé »

Pietní akt 7.3.2017

7. března proběhl v Muzeu romské kultury Pietní akt k uctění památky obětí romského holocaustu. Přinášíme krátkou fotoreportáž. Číst celé »

Kavárna BENG! 19.2. otevřeno

Neváhejte navštívit naši kavárnu BENG!, v neděli 19.2. máme otevřeno. Číst celé »

Volný vstup do muzea 27.1.

V Den památky obětí holocaustu je do všech expozic Muzea romské kultury vstup zdarma. Využijte této příležitosti a navštivte stálou expozici Příběh Romů. Číst celé »

Divadelní představení Cikánský boxer

Přijďte shlédnout divadelní představení Cikánský boxer. Představení se odehraje jako připomínka Dne památky obětí holocaustu v pondělí 30. ledna v 19:30 hodin v Buranteatru. Těšit se můžete také na ná Číst celé »

Tvořivá dílna s Nicole Taubinger

Srdečně zveme všechny děti i dospělé na tvořivou dílnu Šperky z tradičních i netradičních materiálů se šperkařkou Nicole Taubinger v neděli 22. ledna od 15 hodin. Počet míst je omezen, rezervace nutná Číst celé »