Archiv událostí

Ghettofest 10/6 poloviční vstupné do muzea

Během tradičního pouličního festivalu Ghettofest je muzeum otevřené od 10 do 18 hodin za poloviční vstupné. Nabízíme bohatý doprovodný program: 10 hodin - taneční workshop Veroniky Kačo, v přípa Číst celé »

Koncert Milana Horvátha a jeho cimbálové kapely v Meeting Point 24/5 v 19:00

Srdečně zveme na koncert Milana Horvátha a jeho cimbálové kapely, který se uskuteční v rámci festivalu Meeting Brno a akce Šalina Music Tour na Meeting Point na Moravském náměstí. Koncert začíná v Číst celé »

Čtení Kateřiny Dubské 23.5. v 17 hodin

Srdečně zveme na autorské čtení spojené s besedou a autogramiádou paní Kateřiny Dubské. Bude číst z nové knihy Malé zázraky vydané nakladatelstvím Jota. Kniha tvoří závěrečnou část volné trilogie ( Číst celé »

Diskuze o kultuře jako prostředku integrace 24/5 17:00

  Ve středu / 24. 5. 2017 17:00 na Meeting Point na Moravském náměstí na diskuzi o kultuře jako o prostředku integrace, kde vystoupí: Jana Horváthová - ředitelka Muzea romské kultury Zuz Číst celé »

Meeting Brno – Šalina Music Tour

Muzeum romské kultury se zapojuje do festivalu Meeting Brno a do projektu ŠALINA MUSIC TOUR. 24.5. od 19 h Cimbálová muzika Milana Horvátha -  Meeting Brno Point, Moravské náměstí Legendárn Číst celé »

Muzejní noc 20.5.

O Brněnské muzejní noci, která se letos odehraje 20. května, vás zveme do Muzea romské kultury. Náš pestrý program osloví návštěvníky všech věkových kategorií. Nechoďte spát, přijďte do Muzea romsk Číst celé »

Vernisáž Parno Gras – Nihad Nino Pušija 11.5.

11. května v 17 hodin proběhne slavnostní vernisáž výstavy Parno Gras za přítomnosti autora Nihada Nina Pušiji, kurátorů výstavy MgA. Anny Babjárové a MgA. Adama Holubovského a architektou výstavy umě Číst celé »

Autorské čtení s Kateřinou Dubskou 23/5 v 17 hodin

Zveme na autorské čtení s Kateřinou Dubskou. Prezentovat bude svoji novou knihu Malé zázraky. Kateřina Dubská v nakladatelství Jota vydala již dvě romanové příběhy Člověk Gabriel a Dcery s autobiograf Číst celé »

25.4. od 16 h snížené vstupné Poklad Romů

Upozorňujeme, že dnes 25.4. je od 16 hodin snížené vstupné do výstavy Poklad Romů - z důvodů konání akce v posledním sále výstavy. Děkujeme za pochopení. Stálá výstava je přístupná bez omezení. Číst celé »

Rozhovor s Nihadem Ninem Pušijou

Přečtěte si rozhovor s autorem fotografické výstavy, Nihadem Ninem Pušijou. Dozvíte se více o jeho životě, inspiraci a významu fotografie. NIHAD NINO PUŠIJA PARNO GRAS   Nihad Nino Pušija Číst celé »

Autobus na pietní akt do Letů u Písku

Muzeum romské kultury vypravuje autobus 13.5 v 8:00 od muzea na pietní akt do Letů u Písku. Doprava je zdarma, všichni jsou srdečně zváni. Prosíme o rezervaci míst na sekretariat@rommuz.cz nebo na tel Číst celé »

Fotografický workshop s Ninem Nihadem Pušijou

Hledáme účastníky z ČR a z Německa pro workshopy fotografa Nihada Nina Pušiji, které se uskuteční v Muzeu romské kultury jako doprovodný program k výstavě Parno Gras ve dvou termínech: 1. termín: 1 Číst celé »