Archiv událostí

Pietní shromáždění k uctění památky obětí holocaustu Romů

21. srpna 1943 byl z tzv. cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu vypraven nejpočetnější transport romských vězňů do vyhlazovacího koncentračního tábora Auschwitz II-Birkenau. Většina můžů, žen a dětí Číst celé »

Filmový večer: Čarovné oči s hudebním doprovodem The Harmonic Play

16. 8. 21:00 hod. Letní kino Brno - Střed, Dominikánská 2 Přijďte si zpříjemnit letní večer promítáním němého filmu Čarovné oči, které proběhne za doprovodu romské jazzové kapely The Harmonic Play. Číst celé »

Výzva k zasílání nominací do 6. ročníku cen Roma Spirit

Nadace Michaela Kocába ve spolupráci s Otevřenou společností, o.p.s. a Muzeem romské kultury zahajuje přijímání nominací do 6. ročníku Roma Spirit v České republice. Posláním Roma Spirit je ocenit a p Číst celé »

Divadelní představení “Cikánský boxer” na cestách

27. červenec v 19:30 v Divadle v Celetné v Praze 30. červenec v 19:00 na Letní filmové škole v Uherském Hradišti Monodrama o bývalém boxerovi, jemuž se vzpomínka dere do srdce, to se zmenšuje a sn Číst celé »

Závěrečná besídka pro děti z dětského muzejního klubu.

Ve středu 29. června proběhla v Muzeu romské kultury besídka pro děti z dětského muzejního klubu a jejich rodiče. Na děti, které po celý školní rok pilně docházely na doučování, čekala mnohá překvapen Číst celé »

Během státních svátků zůstává muzeum otevřeno.

Během státních svátků ve dnech 5. a 6. 7. zůstává Muzeum romské kultury otevřeno. Kromě stálé expozice Příběh Romů můžete shlédnout výstavu Smoky Pictures nizozemského umělce Rona Glasbeeka.   Číst celé »

Nedělní dílna k výstavě Smoky Pictures s jejím autorem

Nedělní dílna se tentokrát ponese v duchu hudby – společně s autorem obrazů ve výstavě Smoky Pictures, Ronem Glasbeekem z Nizozemí, totiž budeme portrétovat romské muzikanty! Přijďte se podívat a třeb Číst celé »

Ocenění filmu z naší muzejní produkce!

Dokumentární film „A možná přijede na koze“ o řezbáři Matěji Holubovi, který vznikl u nás v muzeu, získal čestné uznání na 19. ročníku přehlídky muzejních filmů MUSAIONFILM 2016. Velké díky patří naší Číst celé »

Poslední repríza Cikánského boxera pro školy!

pátek 24. června od 10 hodin Studio dramatické výchovy Labyrint, Švermova 19, Brno-Bohunice Monodrama vychází ze skutečného příběhu boxerské hvězdy Johanna Trollmanna, zvaného „Rukeli“. Ten se s Číst celé »

Vernisáž výstavy Smoky pictures

Zveme Vás na vernisáž nové výstavy Smoky Pictures, která se ukuteční v Muzeu romské kultury dne 23. 6. 2016 v 16 hodin SMOKY PICTURES / Ron Glasbeek (NL) / 23. 6. 2016 – 18. 9. 2016 Rozsáhlý sou Číst celé »

RYTMUS Sídliskový sen

11. 6. / přednáškový sál MRK v 17 hodin / Projekce filmu se uskuteční v rámci Ghettofestu Film RYTMUS Sídliskový sen (Miro Drobný, 2015 / Slovensko, Česko) vznikal 8 let a zblízka dokumentuje živo Číst celé »

Brněnská muzejní noc

V sobotu 21. května 2016 nás čeká opět Brněnská muzejní noc. Muzeum romské kultury se tradičně do této události zapojuje a připravuje bohatý program. Letos se můžete těšit na koncerty, komentované Číst celé »