Volná místa

Prodloužené výběrové řízení na pozici odborný pracovník – HISTORIK / KURÁTOR, své nabídky posílejte IHNED.
Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace vypisuje výběrové řízení na pozici odborný pracovník – historik, kurátor se zaměřením na téma holocaust Romů.

Forma úvazku: 1,0
Nástup: možný ihned
Místo výkonu práce: Brno (+časté pracovní cesty nejen do Hodonín u Kunštátu a Lety u Písku)
Platové podmínky: 11. platová třída, výše hrubé mzdy 17.930,- Kč až 26.980,- Kč (dle praxe) + osobní ohodnocení

Náplň:
– Odborná, výzkumná, dokumentační, přednášková a publikační činnost spojená s tématem holocaustu Romů za 2. světové války
– Poskytování konzultací, péče o badatele, rešerše k tématu holocaustu Romů, zpracovávání odborných posudků
– Intenzivní spolupráce s Památníkem romského holocaustu Hodonín a Památníkem Lety
– Koordinace pietních aktů konaných k připomínce holocaustu Romů
– Příprava, realizace a kurátorství výstav s tématikou holocaustu Romů
– Kurátorská a odborná péče o sbírkový fond související s tématikou holocaustu Romů
– Součinnost s přípravou doprovodných lektorských programů zaměřených na holocaust Romů

Požadavky:

– VŠ vzdělání (magisterské) – obor historie, historie a archivnictví, pomocné vědy historické, romistika, příp. další spřízněné obory
– Zájem o obor a téma
– Pečlivost, systematičnost, samostatnost, spolehlivost
– Dobré komunikativní a organizační schopnosti, odolnost vůči stresu
– Výborná znalost AJ slovem i písmem
– Uživatelská znalost PC (MS Word, MS Excel, Outlook, Powerpoint)
– Trestní bezúhonnost
– Předchozí působení na obdobné pozici vítáno

Nabízíme:

– Možnost práce v ojedinělé instituci
– Mzdové ohodnocení dle platových tarifů státních zaměstnanců
– 5 týdnů dovolené
– Stabilitu státní příspěvkové organizace
– Příspěvek na stravování

Své nabídky zasílejte písemně na e-mail: sbirky@rommu.cz. Do předmětu zprávy napište: „Výběrové řízení – historik“

Součástí písemné nabídky musí být:
– Motivační dopis
– Strukturovaný profesní životopis včetně přehledu publikací s kontaktními údaji (telefon, e-mail)
– Kontakt na 2 osoby, jež mohou poskytnout profesní reference

Případné upřesňující dotazy zodpoví e-mailem či telefonicky vedoucí Sbírkového oddělení Mgr. J. Habrovcová – sbirky@rommu.cz, 734 315 043.