Volná místa

Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace
vyhlašuje výběrové řízení na pozici

MENTOR/MENTORKA PROJEKTU DOUČOVÁNÍ

v rámci sociálně edukačních aktivit se sociálně znevýhodněnými dětmi.

Náplň:

Náplň:
– podpora dětí z projektu Doučování v jejich adaptaci na školní prostředí – terénní práce s dětmi z projektu Doučování, jejich rodiči, dobrovolníky a učiteli ZŠ (SŠ) – práce na individuálním plánu dětí – doučování – účast na volnočasových aktivitách – plánování dalšího vývoje sociálně edukačních aktivit v Muzeu romské kultury – projektová administrativa

Požadavky:
– min. SŠ vzdělání – znalost práce na PC – trestní bezúhonnost – schopnost práce v týmu – zkušenosti v práci s dětmi – samostatnost, nadšení a trpělivost – flexibilita

Nabízíme: – zajímavou a různorodou práci – možnost ovlivnit podobu projektu Doučování a jeho další vývoj – 20 – ti hodinovou pracovní dobu (0,5 úvazku), převážně odpoledne (setkávání s dětmi, doučování, terén), nárazově i dopoledne (týmové porady, projektová administrativa), 1x za měsíc víkendové akce
nástup koncem měsíce února 2017 – plat odpovídající zařazení do 9. platové třídy (stupeň dle praxe)

Doba trvání projektu: do prosince 2017

Pokud byste se rádi stali součástí našeho týmu, pošlete Váš životopis a motivační dopis, ve kterém odpovíte na následující otázky (v maximálním rozsahu 1 strany A4), do 5. února na adresu: ref@rommuz.cz.

Otázky pro uchazeče:
1) Proč chcete pracovat právě v naší organizaci a jaké máte osobní předpoklady k práci mentora? 2) Jaké vidíte překážky ve vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí? 3) Jak si představujete optimální motivaci dětí ke vzdělávání? 4) Popište, jaké máte zkušenosti s prací s dětmi – přesnou věkovou skupinu dětí, se kterou jste pracovali a také, kterou věkovou skupinu preferujete a proč.

Vybraní uchazeči budou vyzváni prostřednictvím telefonu nebo mailu k účasti na osobním pohovoru. Výběrové řízení bude mít více kol. Organizace si vyhrazuje právo vyhlásit nové výběrové řízení, pokud nebude vybrán vhodný kandidát.

V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte Petru Banďouchovou, ref@rommuz.cz, tel. 733 381 508