Emília Rigová finalistkou Ceny Oskara Čepana

Emília Rigová je finalistkou Ceny Oskara Čepana!

23. ročník soutěže Cena Oskara Čepana pro slovenské vizuální umělce do 40 let zná svoje finalisty. Rozhodla o nich porota ve složení Rainer Fuchs (mumok, Viedeň), Michal Novotný (FUTURA, Praha), Kiki Petratou (Joey Ramone Gallery, Rotterdam) a Lora Sariaslan (University of Amsterdam).

Celkem čtyři finalisté – Lucie Mičíková, Adam Novota, Emíla Rigová a Boris Sirka představí svoje práce v bývalém obchodním domě Dunaj na náměstí SNP 30. O laureátovi rozhodne porota už 25. října 2018.

Emília Rigová (1980, Trnava)

Absolvovala Akademii umění v Banské Bystrici, doktorandský titul získala u doc. akad. soch. Juraje Saparu. Ve své tvorbě se angažovaně zabývá sociálními stereotypy a politikou těla a rodu, a zajímá se o sociální a etnické skupiny, především pak o romskou minoritu.

Mezi její poslední výstavy patří například Forest. An exhibition on the narratability of Roma Trauma v berlínském kulturním centru ERIAC (European Roma Institute for Arts and Culture), kde vystavuje společně s Robertem Gabrisem. Výstava byla zahájena v den Mezinárodní připomínky obětí romského holokaustu.