Galakoncert pro Pavla Frieda

24. 10. 2019 od 18:00, palác JALTA, Cabaret des Péchés, Dominikánské nám. 2, Brno

Muzeum romské kultury Vás srdečně zve na Galakoncert pro Pavla Frieda.

Pavel Fried, někdejší předseda Židovské obce Brno, získává Cenu Muzea romské kultury in memoriam za svoji dlouholetou, neúnavnou činnost spojenou s osvětou o holokaustu, temné doby našich novodobých dějin, která nesmí být zapomenuta, jak sám vždy zdůrazňoval. Jeho otevřená svědectví o zažitém utrpení jsou hořkým mementem, ale také varováním i poučením pro další generace. Svou činností podporoval také Muzeum romské kultury a také Romy samotné, jejichž dějiny jsou poznamenány stejným osudem, jako dějiny Židů v době 2. světové války.

Každoročně je udělována Cena Muzea romské kultury jedné osobnosti, která svým působením přispěla k rozvoji, propagaci a uchování romské kultury a podílela se také na fungování muzea. Cena byla poprvé udělena roku 2009.

Při této příležitosti je připraven exkluzivní hudební recitál dvou romských hudebních virtuózů Radka Bagára ml. (klavír) a Marka Baloga (housle).

Během večera vystoupí brněnská židovská kapela Ha Chucpa (klezmer), představen bude nový Bulletin Muzea romské kultury 27/2018 a celý program zakončí trio Radka Bagára st.

Galakoncert se uskuteční v nově zrekonstruovaném paláci JALTA v Cabaretu des Péchés.

Vstup je po celou dobu volný.