Volná místa

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů nebo toto výběrové řízení zrušit kdykoliv v jeho průběhu. Zasláním přihlášky dávají uchazeči souhlas se zpracováním osobních údajů a uložením dokumentů po dobu nutnou dle zákona.

VOLNÁ PRACOVNÍ MÍSTA & VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ:

Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace vypisuje výběrové řízení na pozice:

Vedoucí odborného oddělení - manažer

Vedoucí odborného oddělení-manažer

O nás

Muzeum romské vzniklo v roce 1991 z iniciativy romských intelektuálů a od roku 2005 je státní příspěvkovou organizací Ministerstva kultury ČR. Muzeum vlastní stálou expozici „Příběh Romů“, zároveň nabízí vždy 1-2 krátkodobé výstavy a řadu dalších veřejných akcí – každoroční Muzejní noc, koncerty, přednášky a besedy, filmové čtvrtky, módní přehlídky a pamětnické večery, aj.
Pro školní děti a mládež připravují naši muzejní pedagogové animační programy k výstavám.
Muzeum denně navštěvují také děti z přilehlé sociálně vyloučené lokality, které se zde pod vedením lektorů a mentorů doučují a připravují na školní výuku. Součástí naší práce je také vydavatelská činnost. Poslední vydaná kniha Amendar: Pohled do světa romských osobností byla oceněna jako Muzejní publikace roku 2018. Široký záběr našeho muzea otevírá také prostor pro mezinárodní spolupráci. V současné době je našim důležitým partnerem Evropské Centrum Wergeland, nebo Berlínský ERIAC.

Naše motto

„Jsme prostorem pro setkávání kultur.
Otevíráme cesty ke kořenům romské identity.
Uchováváme a zpřístupňujeme kulturu a historii Romů
jako součást světového dědictví.
Přispíváme k toleranci a vzájemnému porozumění.
Pro dialog kultur, pro nás.”

Naše firemní kultura

Momentálně je nás okolo 35 zaměstnanců a externistů. V současné době prochází muzeum rozšířením o další tři pracoviště, což otevírá prostor pro seberealizaci i strategickou činnost. Zakládáme si na osobních vazbách i profesionalitě každého z nás. Zodpovědné plnění zadaných úkolů i týmová spolupráce nás posunují dál a novým výzvám čelíme společně. V týmu jsme otevření diskusi a vážíme si upřímnosti. V souvislosti s našim posláním jsou důležité i malé krůčky, a proto si ceníme každého zaměstnance a umožňujeme mu jeho rozvoj a poskytujeme příjemné pracovní podmínky (např. flexibilní pracovní doba, možnost čerpání náhradního volna, pět dní dovolené navíc). Vzhledem k rozšiřování muzea se otevírají také cesty pro získání zajímavých kontaktů a jedinečných zkušeností.

Co bude Vaší prací

Řízení největšího oddělení v rámci muzea. Odborné oddělení zajišťuje odbornou, akviziční, výzkumnou a výstavní činnost. Vedoucí tedy koordinuje akce pro veřejnost, pečuje o sbírky a dále je rozšiřuje, podílí se na tvorbě strategie a vedení muzea. Součástí práce je také tvorba výstavního plánu a programu veřejných akcí. Vede tým sedmi odborníků v oblasti historie i umění.

Co bude vaší odměnou

  • Možnost podílet se na akcích a programech MRK
  • Budete pánem/paní svého času (flexibilní pracovní doba)
  • Práce v ojedinělé instituci, jejíž význam ve společnosti stále narůstá
  • Pracovní poměr na plný úvazek na dobu neurčitou
  • 5 týdnů dovolené, možno čerpat náhradní volno
  • Stabilitu státní příspěvkové organizace
  • Příspěvek na stravování
  • Firemní akce a teambuildingy
  • Plat dle Nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, 11 platová třída.

Jakého člověka hledáme

  • Organizačně schopného, proaktivního a samostatného člověka, pro kterého bude tato práce výzvou
  • Člověka, který má široký rozhled a chce jej využít a dále prohloubit
  • Vedoucího, který bude umět vést svůj tým a současně se podílet na vedení

Co by měl mít za sebou

  • Požadujeme Mgr. vzdělání – např. management v kultuře, muzeologie, romistika, kulturologie výhodou.
  • Znalost a zájem o oblasti dějin a kultury
  • Znalost práce v muzejní instituci
  • Manažerské dovednosti
  • Dobré komunikační a organizační schopnosti, vysoká odolnost vůči stresu
  • Angličtina na úrovni min. B2
  • Uživatelská znalost MS office
  • Trestní bezúhonnost

Praktické informace k VŘ:

Nástup: HPP od 1. 9. 2019

Místo výkonu práce: Brno

Třída 11

Své nabídky zasílejte písemně do 20. 8. 2019 na adresu sekretariat@rommuz.cz. Do předmětu zprávy napište jméno pozice.

Součástí písemné nabídky musí být:

  • Motivační dopis
  • Strukturovaný profesní životopis s kontaktními údaji (telefon, e-mail)
  • Kontakt na 2 osoby, jež mohou poskytnout profesní reference

Výběrové řízení je dvoukolové. Do druhého kola – k ústnímu pohovoru budou pozváni vybraní uchazeči z prvního kola. O postupu do druhého kola budou uchazeči informováni e-mailem nejpozději do 23. 8. 2019.

Vedoucí Památníků holokaustu MRK

Vedoucí Památníků holokaustu MRK (Památník Lety a Hodonín)

Forma úvazku: 1,0
Nástup: od 1. 9. 2019
Místo výkonu práce: Brno (s častými pracovními cestami zejména do Letů a Hodonína u Kunštátu)
Třída: 11/12

Náplň:

Řídí oddělení Památníků MRK a přípravné práce k provozu památníků s tématem holokaustu Romů nebo již jejich provoz, jak po stránce provozně-technické a ekonomické, tak po stránce  odborně-edukační. Koordinuje projekt Norských fondů na výstavbu památníku v Letech, komunikuje s norskými partnery. V památnících řídí lektorské programy, zajišťuje zde skupinové návštěvy, realizuje pietní akty v Památnících i budově muzea.

Požadavky:

  • VŠ vzdělání (magisterské) – dějiny, pedagogika, management v kultuře.
  • Erudice v oblasti dějiny a kultury, zejména období 2. sv. války a holokaustu Romů a Sintů
  • Vynikající organizační a řídící schopnosti, praktické schopnosti
  • Výborná znalost AJ slovem i písmem
  • Uživatelská znalost PC (MS Word, MS Excel, Outlook, Powerpoint)

Výhodou:

  • Zkušenosti z úspěšného vedení kulturního nebo vzdělávacího centra, týmu pracovníků
  • Zkušenosti z administrace a vyúčtování evropských projektů
  • Zájem o téma Romů a menšin, znalost holocaustu Romů, orientace v kultuře obecně

Nabízíme:

  • Možnost práce v ojedinělé instituci, jejíž význam ve společnosti stále narůstá
  • Mzdové ohodnocení dle platových tarifů státních zaměstnanců
  • Plat dle Nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, max 12 platová třída.

Své nabídky zasílejte písemně do 31. 7. 2019 na e-mail: sekretariat@rommu.cz. Do předmětu zprávy napište: „Výběrové řízení – památníky“.

Výběrové řízení je dvoukolové. Do druhého kola – k ústnímu pohovoru budou pozváni vybraní uchazeči z prvního kola. O postupu do druhého kola budou uchazeči informováni e-mailem nejpozději do 13. 8. 2019.

Dotazy: PhDr. Jana Horváthová – e-mail: horvathova@rommuz.cz, tel. 734 645 449.

Průvodce památníku Hodonín u Kunštátu

Průvodce památníku Hodonín u Kunštátu (Památník Holokaustu Romů a Sintů)

Forma úvazku: 0,5

Nástup: od 1. 7. 2019

Místo výkonu práce: Hodonín u Kunštátu

Třída 6

Náplň:

  • Příprava odborného výkladu
  • Průvodcovské služby v památníku
  • Pokladna a prodej drobných předmětů
  • Spolupráce se zahraničními i tuzemskými partnery

Požadavky:

  • Maturita, VŠ výhodou
  • velmi dobré komunikační a organizační schopnosti
  • znalost anglického jazyka na úrovni min. B1, další cizí jazyk výhodou
  • znalost problematiky holokaustu Romů
  • orientace v problematice, která tvoří hlavní náplň aktivit muzea
  • flexibilita, ochota pracovat přesčas, kreativní myšlení bez zavedených stereotypů
  • pokročilá znalost práce s PC
  • ŘP skupiny B

Nabízíme:

  • Možnost práce v ojedinělé instituci, jejíž význam ve společnosti stále vzrůstá
  • Možnost podílet se na zcela novém projektu
  • 5 týdnů dovolené, možnost čerpat náhradní volno
  • Možnost využívat služební byt v památníku
  • Platové podmínky se řídí zákonem č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů a nařízením vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů. 8. platová třída základní + osobní ohodnocení a příplatky dle nařízení vlády).
  • Platové rozmezí při polovičním úvazku 7-12 tis. Kč

Své nabídky zasílejte písemně do 20. 8. 2019 na e-mail: sekretariat@rommuz.cz. Do předmětu zprávy napište: „Výběrové řízení – Průvodce Hodonín“.

  • Motivační dopis s uvedením vašeho přínosu pro Muzeum romské kultury
  • Strukturovaný profesní životopis s kontaktními údaji (telefon, e-mail) a fotografií

Výběrové řízení je dvoukolové. Do druhého kola – k ústnímu pohovoru budou pozváni jen vybraní uchazeči z prvního kola.

Dotazy: PhDr. J. Horváthová – e-mail: horvathova@rommuz.cz, tel. 734 645 449

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů nebo toto výběrové řízení zrušit kdykoliv v jeho průběhu.
Zasláním přihlášky dávají uchazeči souhlas se zpracováním osobních údajů a uložením dokumentů po dobu nutnou dle zákona.