Prodlužujeme výstavu LAVUTARA. Cestami romských muzikantů a jejich písní

Pro velký návštěvnický úspěch prodlužujeme výstavu Lavutara. Cestami romských muzikantů a jejich písní až do 14. 2. 2021. Prodloužení výstavy ovlivňuje aktuální situace nouzového stavu, proto program k prodloužení nabízíme návštěvníkům online.

 

Rozhodli jsme se výstavu prodloužit na základě reakcí našich návštěvníků a jejich zpětných vazeb. Hudba Romů je fenomén, který vždy spojoval romský svět s tím majoritním. Je to klíčové téma romské identity, historie, našeho kulturního dědictví,“ uvádí ředitelka Muzea romské kultury, Jana Horváthová.

Od středy 29. dubna do čtvrtku 30. dubna do půlnoci na 48 hodin zpřístupníme na našem youtube kanálu komentovanou prohlídku výstavou Lavutara s jedním z jejích autorů a kurátorů, mj. nositelem Ceny Muzea romské kultury za rok 2017, Gejzou Horváthem.

 

Ve středu 29. 4. od 16. hodin budeme na facebookovém účtu muzea streamovat živý koncert,  na kterém vystoupí legendární postava romské hudební scény, Zdeněk Lázok společně s mladou zpěvačkou aktuálně soutěžící v pěvecké show Superstar, Lucií Bikárovou, která studuje na Mezinárodní konzervatoři Praha. Společně s nimi vystoupí Roman Horváth.

 

Na Facebookovém účtu bude pro návštěvníky připraven hudební kvíz v českém a anglickém jazyce.