Volnočasové aktivity pro sociálně znevýhodněné děti

Volnočasové aktivity pro sociálně znevýhodněné děti jsou v Muzeu realizovány již od roku 2000; kdy vznikl Dětský muzejní klub. Jeho náplní jsou neformální vzdělávací a volnočasové aktivity; např. pravidelné kroužky, dílny, exkurze, výlety a letní tábor.

S kým pracujeme?
Aktivity Dětského muzejního klubu jsou určené dětem, které pravidelně dochází na individuální doučování. Volnočasové aktivity slouží jako prostředek osobnostního rozvoje a neformálního vzdělávání i jako motivační prvek a odměna pro děti, které pravidelně na doučování dochází.

Jaké aktivity dětem nabízíme?
V současné době pravidelně probíhá kroužek romského tance a výtvarný kroužek. Jednou za měsíc pořádáme akce, při kterých se snažíme s dětmi vyjet mimo sociálně vyloučenou lokalitu na nová místa – navštěvujeme nejrůznější kulturní instituce, jezdíme na výlety do přírody, do ZOO a v létě pořádáme pobytový letní tábor a příměstský tábor, kde děti mohou poznat zákulisí muzea.

Chcete se zapojit?
Volnočasové aktivity jsou vedeny nejen odbornými lektory, ale i dobrovolníky a dobrovolnicemi, takže pokud máte nápad, který by se v rámci našich aktivit s dětmi dal zrealizovat, neváhejte a ozvěte se! Rádi s Vámi probereme naše možnosti a navážeme spolupráci.  Pro více informací prosím kontaktujte koordinátorku volnočasových aktivit.

Tereza Marková ; (+420) 734 315 044; ref (at sign) rommuz.cz