Volnočasové aktivity pro sociálně znevýhodněné děti

olnočasové aktivity pro sociálně znevýhodněné děti jsou v Muzeu realizovány již od roku 2000; kdy vznikl Dětský muzejní klub. Jeho náplní jsou neformální vzdělávací a volnočasové aktivity; např. pravidelné kroužky, dílny, exkurze, výlety a letní tábor.

S kým pracujeme?

Aktivity Dětského muzejního klubu jsou určené dětem, které pravidelně dochází na individuální nebo skupinové doučování. Volnočasové aktivity jsou pro děti odměnou za pravidelné doučování.

Jaké aktivity dětem nabízíme?

V současné době pravidelně probíhá Fotokroužek Dykfoto a fotbalový kroužek. Jednou za měsíc pořádáme akce, při kterých se snažíme s dětmi vyjet mimo sociálně vyloučenou lokalitu na nová místa – navštěvujeme nejrůznější kulturní instituce, jezdíme na výlety do přírody, do ZOO a v létě pořádáme letní tábor.

Chcete se zapojit?

Volnočasové aktivity jsou vedeny dobrovolníky a dobrovolnicemi, takže pokud máte nápad, který by se v rámci našich aktivit s dětmi dal zrealizovat, neváhejte a ozvěte se! Rádi s Vámi probereme naše možnosti a navážeme spolupráci.  Pro více informací prosím kontaktujte koordinátorku volnočasových aktivit.

Petra Banďouchová ; (+420) 734 315 044; ref@rommuz.cz