Putovní výstavy k zapůjčení

1. Vyberte výstavu k rezervaci


2. Popis výstavy "Řemesla našich předků / Sikhľarďi buťi – somnakuňi buťi"

Obsah:

Putovní výstava Řemesla našich předků / Sikhľarďi buťi – somnakuňi buťi, nese název podle starého romského přísloví, znamená značí – naučená práce je zlatá práce.

Prezentace tradičních řemesel a zaměstnání a jejich současné úpravy. Kvalitativní zpracování fotografií řemeslných postupů, nebo momentální z pracovního života nositelů těchto řemesel, jaké jsou konkrétní konkrétní představy o pracovních pracích.

Výstava představuje vybrané druhy řemesel, které si Romové do Evropy přebírají z vaší indické pravdy a žádají, aby si mohli prohlížet živě nebo se živě živí i dnes. Reflektuje i změny těchto řemesel a profesí a procesu vývoje vývoje až do současnosti. Ostatní z nich se transformují a přizpůsobí po zakázání kočovného mobilního života Romů. Jsou se především o tzv. kovozpracující řemesla, např. kovářství, kotlářství, zvonkařství, nebo tradiční zpracováváni přírodní materiály, zejména vrbového a březového proutí, dřeva či hlíny. Nejde o nic mezi nimi a nevšední činnosti, jako je třeba provozovat věšteb a magie.

Podoba: 15 panelů systému roll-up

 

 

 

Jazyk: ČJ

 

 

Přednosti: Jednoduchá instalace, bez náročnosti na výstavní fondus

 

3. Podmínky zapůjčení výstavy

Bude sděleno po kontaktování


4. Kalendář volných a rezervovaných termínů pro výstavu5. Rezervační formulář

Děkujeme za zájem. Do 7 pracovních dnů vás budeme kontaktovat.