Putovní výstavy k zapůjčení

1. Vyberte výstavu k rezervaci


2. Popis výstavy "Řemesla našich předků / Sikhľarďi buťi – somnakuňi buťi"

Obsah:

Putovní výstava Řemesla našich předků / Sikhľarďi buťi – somnakuňi buťi, nese název podle starého romského přísloví, což značí – naučená práce je zlatá práce.

Prezentovány zde jsou tradiční romská řemesla a zaměstnání a také jejich současné modifikace. Kvalitní zpracování fotografií řemeslných postupů či momentky z pracovního života nositelů těchto řemesel přímo skýtají konkrétní představu o jejích práci.

Výstava představuje vybrané druhy řemesel, která si Romové do Evropy přinesli ze své indické pravlasti a kterými se do nedávné doby živili nebo se jimi živí i dnes. Reflektuje i změny těchto řemesel a profesí a proces jejích vývoje až do současnosti. Většina z nich se transformovala a přizpůsobila po zakázání kočovného způsobu života Romů. Jedná se především o tzv. kovozpracující řemesla, např. kovářství, kotlářství, zvonkařství, nebo tradiční zpracováváni přírodních materiálů, především vrbového a březového proutí, dřeva či hlíny. Najdeme však mezi nimi i nevšední činnosti jako je třeba provozováni věšteb a magie.

Podoba: 15 panelů systému roll-up

Jazyk: ČJ

Přednosti: Jednoduchá instalace, bez náročnosti na výstavní fondus

 

3. Podmínky zapůjčení výstavy

Bude sděleno po kontaktování


4. Kalendář volných a rezervovaných termínů pro výstavu5. Rezervační formulář

Děkujeme za zájem. Do 7 pracovních dnů vás budeme kontaktovat.