Knihovna

Katalog online

Pro vyhledávání v publikacích použijte náš on-line katalog

On-line katalog

ON-LINE KATALOG KNIHOVNY A MOŽNOSTI PREZENČNÍCH VÝPŮJČEK

Objednávání periodik, knih i separátů k prezenčnímu studiu je možné pouze elektronicky – na základě předchozí registrace.

I nezaregistrovaný čtenář může prohlížet databázi knihovny MRK on-line. Registrační poplatek je v naší knihovně zdarma.

První návštěva knihovny a registrace čtenáře:

Zájemce o služby knihovny vyplní ZADANKA. Žádanku lze vyplnit elektronicky a poslat e-mailem spolu s první objednávkou návštěvy knihovny. Žádanku lze vyplnit také písemně přímo v knihovně. Při své první návštěvě čtenář žádanku podepíše a obdrží osobní kód a PIN.

Nezaregistrovaný čtenář si může před svou první návštěvou knihovny objednat tituly formou e-mailu či telefonu (název a přírůstkové číslo publikace). Takováto objednávka bude knihovníkem akceptována, ale knihy budou čtenáři fyzicky vydány až po jeho osobní registraci.

Ve dnech 11. – 14. 6. 2018 je knihovna uzavřena. Našim čtenářům se omlouváme.

Otevírací doba studovny:
PO 10 – 13h
ÚT 10 – 13h
ST 13 – 18h
ČT 13 – 18h
PÁ, SO, NE A SVÁTKY JE ZAVŘENO.

Veškerá literatura se v Knihovně MRK půjčuje pouze prezenčně.
Určité konkrétní tituly lze po domluvě s knihovnici zapůjčit absenčně. Pro prezenční studium je čtenářům k dispozici studovna.

Knihovna Muzea romské kultury shromažďuje romskou a romistickou literaturu, která vyšla v češtině, romštině i v dalších světových jazycích. V současné době má ve fondu téměř 6000 knihovních jednotek, včetně periodik. V knihovně naleznete knihy mapující historii, kulturu, umění a životní styl Romů v ČR i ve světě, dále pak romskou poezii, pohádky, prózu, písňové texty, odborné studie i diplomové práce. Knihovna odebírá vybraná romská periodika, vycházející v Čechách i v zahraničí.

Odpovědný pracovník:
Mgr. Milada Závodská, Ph. D.
knihovna@rommuz.cz
+420 545 211 411